Cosmetics & Home Care Ingredients 2021 

Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörünün Buluşma Noktası Cosmetics & Home Care Ingredients, 22-24 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

2015 yılında ilk kez tek başına düzenlenen Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı Kimya Sektörü’nün en önemli alt dallarından biri olan Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörü tarafından yoğun ilgi gördü.

Dünyada 2013 yılından beri Kozmetik, Kişisel Bakım ve Ev Bakım Ürünleri sektörü büyümesinde daralma meydana gelirken, Türkiye’de sektörün artan bir ivme ile büyüdüğünü görmekteyiz. Özellikle İran ve Orta Doğu Pazarı’na yakınlığı sayesinde bu pazarlara ihracat hacmini artırmaya yönelik hedefler Türkiye’de Kozmetik ve Ev Bakım Ürünleri Sektöründe faaliyet gösteren firmaların yeni iş bağlantıları kurmak ve yeni pazarlara açılmak konusunda önemli rol oynayan ihtisas fuarlarına olan ilgisini de büyük ölçüde artırmıştır.

CHCI 2019 İstatistikleri

• 2019 yılında Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı 28’i yabancı katılımcı olmak üzere 69 doğrudan katılımcıya ve 518'i yabancı olmak üzere 3375 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

•  Cosmetics & Home Care Ingredients ve eş zamanlı olarak düzenlenen Food & Nutritional Ingredients ve Pharmaist Fuarları birlikte toplamda 135 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaparken, fuarları 3 gün boyunca toplam 5553 sektör profesyoneli ziyaret etti.

• "Innovation Corner" alanında kozmetik ve ev bakım ürünleri hammaddeleri sektörünün lider firmaları 27 inovatif ürün sergilediler.

• Prototip numunelerin üretildiği, fuar alanında kurulan "Product Formulation" alanında katılımcı firmalar 3 gün boyunca ziyaretçilere 34 formülasyon sergiledi.

• "Koku Atölyesi" kapsamında düzenlenen workshoplarda firmalar ortalama 12 katılımcı ile birlikte birebir koku testleri gerçekleştirdi.

• Konferans Programı dahilinde sektör profesyonelleri 3 gün boyunca ticari ve bilimsel 15 sunum gerçekleştirdi.

CHCI 2021’da yerinizi almayı unutmayın!

Siz de Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörünün bu büyük buluşmasının bir parçası olmak ve 200’ün üzerinde yerli ve yabancı sektör lideri firma arasında yer alarak rekabetin gerisinde kalmamak istiyorsanız 22-24 Eylül 2021'de düzenlenecek olan Cosmetics & Home Care Ingredients 2021’u kaçırmayın!

Organizatör